Road to Atlantic City begins: Watch District 31 Wrestling Highlights!

The three week journey to Boardwalk Hall in Atlantic City for the state individual wrestling championships is underway with District finals across the state.  SNJ Today’s Mike Frankel breaks down the great competition at the District 31 finals in Atlantic City:

 

District 31 Finals at Abesgami High School – Top 3 finishers qualify for Regions

106 pounds

  • 1st Place – Asa Walton of Delsea
  • 2nd Place – Matt Hoelke of Highland Reg.
  • 3rd Place – Dasyn Weber of Pennsville Mem.
  • 4th Place – Antonio Keifner of Pitman

113 pounds

  • 1st Place – Nicholas Digiacomo of Timber Creek
  • 2nd Place – Chris Recinto of Delsea
  • 3rd Place – Adam Aquilino of Highland Reg.
  • 4th Place – William (Billy) Rodgers of Mainland Reg.

120 pounds

  • 1st Place – Kameron Jenkins of Timber Creek
  • 2nd Place – Michael Smith of Pennsville Mem.
  • 3rd Place – Brody Colbert of Highland Reg.
  • 4th Place – Corbin Saul of Absegami

126 pounds

  • 1st Place – Jeremiah Clark of Highland Reg.
  • 2nd Place – Justin Dougherty of Delsea
  • 3rd Place – Justin Jaeger of Pennsville Mem.
  • 4th Place – Travis Brown of Pinelands Reg.

132 pounds

  • 1st Place – Justin Cariss of Highland Reg.
  • 2nd Place – John Patterson of Delsea
  • 3rd Place – Nick Martin of Absegami
  • 4th Place – Doyne Friebel of Pennsville Mem.

138 pounds

  • 1st Place – Tim Spatola of Delsea
  • 2nd Place – Mark Hurst of Highland Reg.
  • 3rd Place – Jesse Bishop of Mainland Reg.
  • 4th Place – Trent Johnson of Pennsville Mem.

145 pounds

  • 1st Place – Nick Bennett of Delsea
  • 2nd Place – Nic Carrero of Absegami
  • 3rd Place – Michael Slusher of Pennsville Mem.
  • 4th Place – John Schoch of Overbrook

152 pounds

  • 1st Place – Antonio Yeoman of Mainland Reg.
  • 2nd Place – Brennan Richardson of Pinelands Reg.
  • 3rd Place – Malachi Whitfield of Overbrook
  • 4th Place – Jon Stokes of Delsea

160 pounds

  • 1st Place – Peyton Jones of Timber Creek
  • 2nd Place – Jacob Mena of Pinelands Reg.
  • 3rd Place – Jason Evans of Highland Reg.
  • 4th Place – Abdel Alqutawna of Pennsville Mem.

170 pounds

  • 1st Place – Mason Maxwell of Delsea
  • 2nd Place – Andrew Marcucci of Absegami
  • 3rd Place – Wyatt Wood of Pennsville Mem.
  • 4th Place – Ethan Rockey of Pitman

182 pounds

  • 1st Place – Bill Janzer of Delsea
  • 2nd Place – Zane Coles of Pitman
  • 3rd Place – Walter Dale of Mainland Reg.
  • 4th Place – Jared Colbert of Highland Reg.

195 pounds

  • 1st Place – Tommy Maxwell of Delsea
  • 2nd Place – Noah Raine of Pennsville Mem.
  • 3rd Place – Evan Burton of Pinelands Reg.
  • 4th Place – Luke Wescoat of Absegami

220 pounds

  • 1st Place – Devon Starks of Highland Reg.
  • 2nd Place – Pasquale Locantore of Overbrook
  • 3rd Place – Ryan McFarland of Pennsville Mem.
  • 4th Place – Avery Maski of Pinelands Reg.

285 pounds

  • 1st Place – Kody Wood of Pennsville Mem.
  • 2nd Place – Sean Koschorreck of Absegami
  • 3rd Place – Deshon Alexander of Overbrook
  • 4th Place – Griffin Clark of Pitman